رولیک دقیق خط توزین

از جمله قطعات بسیار حساس با دقت سطحی بسیار بالا رولیک دقیق خط توزین میباشد که در زمره ی تیپ ها و تجهیزات وارداتی میباشد.

زیرا این دسته رولیک ها بدلیل محدودیت در لنگی سطح  وهم محور بودن و الزامات انطباقات هندسی ، نیاز به دانش و تخصص و ماشین آلات حرفه ایی جهت تولید میباشند.

خوشبختانه گروه صنعتی نیورول به پشتوانه پانزده سال تجربه توانایی تولید این تیپ های کلاس بالارا دارا میباشد.

 

رولیک دقیق خط توزین

رولیک دقیق خط توزین

سیستم توزین نوار نقاله

امروزه در تمام نقاط دنیا استفاده از نوار نقاله، در بخش های مختلف صنعتی مانند واحد های بسته بندی، شرکت های تولیدی و واحد مونتاژ کاربردهای فراوانی دارد.

وظیفه اصلی نوار نقاله، حمل و نقل و جابه جایی کلیه اجسام و قطعات واحدهای صنعتی از یک نقطه به نقطه دیگر بدون وقفه و در نظر گرفتن وزن و ابعاد آنها می باشد.

نوار نقاله ها با توجه به نیروهای هم مرکز، طوری ساخته می شوند که در گوشه ها و پیچ ها نیز به حرکت یکنواخت خود ادامه داده و هیچ نوع تنش و نیرویی به مواد در حال حرکت وارد نمی شود.

اما در برخی شرکت ها که فعالیت آنها به استخراج مواد معدنی از معادن مربوط می شود، مانند کارخانجات سیمان، معادن زغال سنگ، کارخانه های سنگ و دستگاه های شن و ماسه که با مواد عمده و سنگسن در ارتباط هستند.

می بایست مواد حاصل را وزن کرده و پس از نظارت دقیق برای پردازش به غربال ها و ماشین آلات ارسال کنند که برای این منظور از سیستم توزین نوار نقاله استفاده می شود.

رولیک دقیق خط

رولیک دقیق خط توزین

سیستم توزین نوار نقاله چیست؟

سیستم توزین نوار نقاله که در اغلب معادن و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد، تشکیل شده از یک تسمه است که روی یک سطح فلزی صاف و یا غلطک فلزی نصب شده است.

این سیستم با اندازه گیری مداوم و پیوسته وزن موارد عبوری از نوار را با سرعت و دقت بسیار بالا محاسبه کرده و نمایش می دهد.

سیستم توزین نوار نقاله این امکان را به وجود می آورد که نظارت کافی به خروجی، فهرست موجودی و تنظیم مقدار محصول ایجاد شود و نیز اطلاعات ضروری جهت برنامه ریزی برای مدیریت، تهیه خواهد شد.

این سیستم ها برای جابه جایی مواد با ویژگی های مختلف طراحی و ساخته شده اند مثلا بعضی از این سیستم‌ ها برای مواد ارزشمند مناسب تر هستند.

در حالی که برخی دیگر از آنها برای مواد دارای ارزش‌ کمتر ساخته شده اند که استفاده از آنها مقرون به صرفه تر می باشد.

این رولیک ها بسیار حساس بوده و باید کمترین لنگی سطحی را داشته باشد تا بتواند بدون خطا وزن محصول را محاسبه کند .

لازم بذکر است که گروه صنعتی نیورول با دارا بودن نیروهای کارآمد و با تجربه و ماشین آلات روز دنیا ، توانایی ساخت این نوع رولیک های حساس را با بالاترین دقت سطحی دارد.

رولیک دقیق توزین