اگر بخواهیم خیلی ساده توضیحی بدهیم از نامش مشخص است پایه رولیک پایه و نگهدارنده رولیک ماست .این قطعه فلزی در تیپ های مختلفی وجود دارد که بنابه وزن ، حجم ، ساعت کاری ، دما ، مواد خورنده اسیدی ، آب و سایر شرایط محیطی اقلیمی محل قرارگیری نوار نقاله ، انتخاب میشود و اگر هم در انتخاب پایه ها مردد بوده اید و نیاز به مشورت دارید می توانید از تیم ما کمک بگیرید.

پایه رولیک

پایه رولیک

  به عنوان مثال برای نوار نقاله های کارخانجات صنایع سبک مثل خطوط بسته بندی؛ جنس پایه ها از نوع  تسمه ضخامت ۵میلیمتر از پایه های تکی کنار جوشی و هشتی های منظم یانامنظم یا سوراخدار استفاده میشود و یا برای کارخانجات صنایع سنگین مثل سنگ آهن از پایه های سنگینی که حداقل مقاطع بکار برده قوطی و ناوادانی سنگین به  ضخامت ۱۰ میلیمتر الی به بالا بکار برده میشود .

گاهی هم بدلیل فشار زیاد و سنگینی مواد فله ایی که بروی نوار نقاله های معادن حمل میشود باید از پایه رولیکی های خود تنظیم استفاده کرد

 اگر بخواهیم در اینجا هم پایه رولیک های خود تنظیم را به شما معرفی کنیم باید بگوییم که این محصول دو طبقه میباشد یعنی چی ؟

پایه بالایی که نگهدارنده رولیک های رفت و لاین اصلی ، بر روی یک سازه از جنس ناودانی که توسط یه شافت وبلبرینگ درمرکز دو قطعه بهم متصل شده و در دوسمت طبقه پایین دو شافت طوری قرار گرفته اند که به یک اندازه ی محدودی اجازه حرکتی دورانی به پایه طبقه بالا بدهد تا به این صورت از نیروی گریز از مرکز و فشار خلاصی یابد ضمنا پایه طبقه پایین توسط اتصالات به شاسی متصل میشود ولی طبقه بالا و قطعات آن همگی باید جوشکاری شوند.

رولیک تعویضی

رولیک تفلونی

پایه رولیک

پایه رولیک های آماده دارای چند مدل هستند :

پایه های کنار آماده : پایه های خطوط فله بری هستند که یه طرف آن بلندتر از طرف دیگر بوده تا به اینصورت با ایجاد یک زاویه ۲۵درجه از سطح افقی امکان خروج مواد فله از کناره ها را سلب نماید . ضمنا لازم بذکر است که این پایه ها هم توسط اتصالات بصورت پیچ ومهره و هم بصورت جوشکاری قابل نصب میباشد.

همچنین بر روی این پایه ها فقط یک عدد رولیک آن هم در اندازه های ۲۰ _۲۵_۳۰_۳۵_۴۰ نصب میشود.

پایه های وسط آماده :

اندازه دو سر نشیمن این پایه ها باهم برابر هستن و کاربردهای مختلفی هم دارند و میتوانند برای خطوط مستقیم افقی بسیار مورد استفاده قرار بگیرند اما مورد مصرف همیشگی این پایه ها بین دو پایه کنار هست.

پایه کنار جوشی : این پایه ها بصورت ایستاده با ارتفاع ۲۰ سانتی متر فقط با عملیات جوشکاری قابل نصب میباشد.

 

پایه هشتی منظم : این پایه ها ، هم نشیمن شافت رولیک کنار و هم رولیک وسط میباشد که ارتفاع قد دوطرف آن یکیست.

 

پایه هشتی نامنظم : ارتفاع قد دو طرف آن یکی نیست یک طرف آن بلند تر از طرف دیگر میباشد بدلیل اینکه ممکن هست بدلیل بلندی دوسرشافت باهم در دوطرف پایه قرار نگیرند.

 

پایه های ۷سانتی : قد این پایه ها ۷سانتی متر هست و بصورت سوراخدار هم ساخته میشود ضمنا هم بصورت پیچی و هم بصورت آچار خور ، رولیک بروی آن نصب میشود این پایه ها باید توسط جوش به استراکچر متصل شوند.

پایه کشویی برگشت : محل نصب خط زیر نوار نقاله بوده که نگهدارنده رولیک های خط برگشت میباشد. حتما  رولیک های این پایه ها باید با پیچ و مهره متصل شوند.

رولیک دقیق خط توزین

پایه رولیک